Buddha Bar VII
15 Jan 2014 | Balkan Gypsy

Marian Tudor

Marian Tudor
Birth name
Tudor Marian
Born
15 September 1974
Birthplace
Bucuresti/Romania
Genres
Contrabas/Chitara bas
Years active
Mahala Rai Banda

Tudor MarianInstrument: CONTRABAS / CHITARA BAS

Zis si Viorel a lu’ Ciuca!
A deprins tainele contrabasului la varsta de 7 ani impreuna cu bunicul sau Mielu Ciuca.

De asemenea, contrabasist cunoscut in lumea lautarilor din cartierul Bucurestean Dudesti.

Membru fondator al trupei Mahala Rai Banda.

 

Foto: Sandrine-Ginette Van den Berghe

 

 

 

 

 

 

Asphalt Tango Production